• Artykuł
  • Publikacja: 28.09.2022
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Scottie Go! – idealna gra do biblioteki dla młodych w XXI wieku. Zapraszamy na webinarium

Gra Scottie Go! jest prostym narzędziem do nauki programowania dla dzieci i młodzieży. Jest to połączenie fizycznych kartonowych puzzli oraz aplikacji mobilnej działającej na tabletach i smartfonach. Z każdym zadaniem jest trochę trudniej i zabawa bardzo wciąga, zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Gra umożliwia także dodanie napisów w dwóch językach.

Podczas webinarium:

  • Opowiemy o plusach i minusach gry Scottie Go i o tym,  jak “wkręcić” dzieci w programowanie na długie godziny.
  • Podzielimy się doświadczeniami, dobrymi praktykami i pomysłami na inspirujące i angażujące działania edukacyjne w bibliotece, łączące w sobie naukę programowania z dobrą zabawą.

Ekspert: Michał Kłosiński - od 18 roku życia pracuje z dziećmi i młodzieżą, zaczynając jako opiekun na koloniach i wolontariusz współpracujący z organizacjami pozarządowymi jako prowadzący warsztaty. Od 2014 prowadzi własną działalność pod nazwą MAKER KIDS Michał Kłosiński. Jako firma prowadzi warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych z obszaru inżynierii w tym: programowania, elektroniki, elektryki, majsterkowania i ekologii, open source. W swojej pracy wykorzystuje metodologię STEAM, która polega na całkowitym odwróceniu tradycyjnego podejścia do nauczania. Dziecko przestaje być biernym odbiorcą wiedzy podawanej przez nauczyciela. Staje się naukowcem, naukowczynią, konstruktorem, konstruktorką, inżynierem i inżynierką. Podążając za naturalną potrzebą doświadczania i przeżywania przygód dzieci poznają tajemnice otaczającego ich świata. Nie boją się eksperymentować, tworzyć i próbować różnych rozwiązań.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając link:
https://fundacjafrsi.clickmeeting.com/biblioteka-dla-wszystkich-scottie-go-idealna-gra-do-biblioteki-dla-mlodych-w-xxi-wieku/register

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z "Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego".

Zapraszamy!


***

Webinarium odbywa się w ramach cyklu edukacyjnego będącego częścią projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”.Projekt realizowany jest przez międzynarodową organizację humanitarną Save the Children International oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej informacji o projekcie znajduje się na tej stronie: https://bibliotekidlaukrainy.org.pl/biblioteka-dla-wszystkich/.

Scottie Go! – idealna gra do biblioteki dla młodych w XXI wieku. Zapraszamy na webinarium