• Artykuł
  • Publikacja: 26.10.2022
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Programy MKiDN 2023 – pisz wnioski, pozyskuj granty, realizuj projekty

2 listopada 2022 (środa) o godz. 11.00 zapraszamy na webinarium „Programy MKiDN 2023 – pisz wnioski, pozyskuj granty, realizuj projekty”, które poprowadzi Paweł Dobrzelecki.

Podczas webinarium dowiesz się, do jakich programów MKiDN na rok 2023 mogą aplikować biblioteki, na co zwrócić uwagę w regulaminach i jakich błędów nie popełniać, aby wniosek miał szansę na dofinansowanie. Porozmawiamy też o tym, od czego zacząć pisać wniosek,  jak poprawnie zbudować projekt kulturalny oraz jak planować, tworzyć i realizować projekt z korzyścią dla biblioteki i jej użytkowników.

Udział w webinarium jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://frsi.clickmeeting.com/programy-mkidn-2023-pisz-wnioski-pozyskuj-granty-realizuj-projekty/register

O prowadzącym

Bibliotekarz, trener, animator — absolwent IBiIN Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych zarządzanie w kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od początku swojej pracy zawodowej związany z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu, w której przeszedł przez wszystkie szczeble bibliotecznej hierarchii, obecnie pełni obowiązki Zastępcy Dyrektora. Miłośnik alternatywnych form edukacji, koordynator oraz inicjator wielu projektów realizowanych w bibliotece . Podwójny stypendysta MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury. Ogólnopolski Bibliotekarz roku 2018.


Webinarium odbywa się w ramach projektu 12 Miesięcy Tematycznych z labib.pl.

O projekcie

Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Programy MKiDN 2023 – pisz wnioski, pozyskuj granty, realizuj projekty