• Artykuł
  • Publikacja: 25.02.2016
  • Edycja: 25.02.2016
  • 1 
Webinarium prof. Ewy Łętowskiej "Po co ludziom konstytucja?"

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza na webinarium pt. „Po co ludziom konstytucja?”, które odbędzie się 9 marca (środa) w godzinach 18.00-19.30. Spotkanie poświęcone będzie znaczeniu konstytucji dla społeczeństwa – uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie ważne dla obywateli problemy pomaga rozwiązać konstytucja. Temat spotkania nawiązuje do publikacji profesor Ewy Łętowskiej, wydanej po raz pierwszy w 1994 r. przez Komitet Helsiński. W trakcie webinarium uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań związanych z tematyką spotkania, a także uzyskania odpowiedzi na niektóre z nich.

Ewa Łętowska to profesor doktor habilitowana nauk prawnych. W 1987 r. została pierwszą Rzeczniczką Praw Obywatelskich. Po zakończonej kadencji RPO weszła w skład Komitetu Helsińskiego w Polsce, a także rozpoczęła bliską współpracę z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. W latach 1999-2002 była sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego, a w latach 2002-2011 – sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Wykładała w Paryżu na Sorbonne-Pantheon, a także wygłaszała odczyty i wykłady na innych uniwersytetach europejskich. Profesor Ewa Łętowska jest autorką ponad 300 publikacji z zakresu prawa cywilnego, konstytucyjnego oraz ochrony praw konsumentów.

Rejestracja na spotkanie możliwa jest pod adresem:

https://frsi.clickwebinar.pl/po-co-ludziom-konstytucja/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w spotkaniach online organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Jak wziąć udział w webinarium? Przydatne informacje:

• Webinarium jest bezpłatne.

• Aby wziąć udział w webinarium, należy wypełnić formularz rejestracyjny – podać swoje imię, nazwisko i adres mailowy. Na podany w formularzu adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do webinarium. 9 marca – na kilka minut przed godziną 18:00 – wystarczy kliknąć w otrzymany link i w ten sposób dołączyć do transmisji. Osoby prowadzące webinarium będą czekać na uczestników od godziny 17:50 – wyjaśnią, w jaki sposób korzystać z czatu, jak rozwiązać ewentualne problemy z dźwiękiem etc.

• W spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 500 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli mail z potwierdzeniem nie przyjdzie, będzie to oznaczało, że limit 500 miejsc został już wyczerpany i nie ma już możliwości wzięcia udziału w webinarium. Warto więc zarejestrować się jak najszybciej!

• Spotkanie będzie rejestrowane, a jego nagranie zostanie udostępnione w późniejszym terminie na kanale Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na YouTube (kanał „TheHFHR”).

• Webinarium odbędzie się na platformie ClickMeeting/ClickWebinar. Udział w spotkaniu wymaga zapoznania się z Zasadami udziału w spotkaniach online organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Rejestracja na webinarium równoznaczna jest z ich akceptacją.

• Podczas webinarium będzie dostępny moderowany czat, który umożliwi zadawanie związanych z tematyką spotkania pytań.

• Do udziału w webinarium wystarczy komputer z dostępem do Internetu.

• Do spotkania można dołączyć również za pomocą tabletu lub smartfona. W tym przypadku konieczne jest wcześniejsze zainstalowanie odpowiedniej bezpłatnej aplikacji:

App Store: https://itunes.apple.com/us/app/clickmeeting-online-meetings/id503160300?ls=1&mt=8

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.implix.clickmeetingmobile

Blackberry: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/90207/?lang=EN

Realizację webinarium wspiera Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego: www.frsi.org.pl.

Webinarium prof. Ewy Łętowskiej