• Artykuł
  • Publikacja: 29.11.2016
  • Edycja: 29.11.2016
  • 0 
10 powodów, dla których biblioteka to idealna przestrzeń dla… nauk ścisłych

1 / bo już za rok matura (i uczniowie tego potrzebują)

Co roku w progach Twojej biblioteki pojawiają się przyszli maturzyści, którzy potrzebują pomocy w przygotowaniach? Zaoferuj im także wsparcie w przygotowaniu do jednego z najbardziej wymagających egzaminów – tego z matematyki. Od kilku lat matura z matematyki jest obowiązkowa i przysparza młodym najwięcej trudności. Odpowiedz na potrzeby swoich mieszkańców i użytkowników!

2 / bo programowanie to przyszłość

Nikt już nie kwestionuje faktu, że nauka programowania to konieczność – programowanie już niedługo pojawi się nawet w programie nauczania najmłodszych klas podstawówki. Jak wiadomo, żeby dobrze programować, trzeba umieć logicznie myśleć. Wszystko zaczyna się więc od matematyki!

3 / bo chcesz zapraszać nowe grupy użytkowników

Skoro w naszych bibliotekach dobrze czują się już nie tylko miłośnicy literatury, ale też np. fascynaci gier planszowych, a nawet gotowania… dlaczego nie zaprosimy osób, które kochają nauki ścisłe? Zróbmy to, zgodnie z zasadą, że biblioteka to miejsce otwarte dla wszystkich!

4 / bo dzieci i tak odrabiają lekcje w bibliotece…

Dzieciaki wpadają do Twojej biblioteki po szkole, żeby odrobić lekcje? Warto być przygotowanym na to, że czasem mają coś zadane „z matmy"!

5 / bo tego jeszcze nie było!

Mieszkańcy lubią kiedy dzieje się coś nowego, prawda? Może w tym roku, oprócz gminnego dyktanda czy konkursu plastycznego zorganizujesz np. turniej łamigłówek matematycznych?

6 / bo dobrze jest móc się pochwalić nową ofertą przed władzami

Pokaż lokalnym władzom, że biblioteka to miejsce nie tylko kultury, ale też edukacji. Pochwal się tym, że odpowiadasz na potrzeby swoich mieszkańców, że współpracujesz ze szkołą i nauczycielami, że dzięki Tobie uczniowie mają szansę poprawić swoje wyniki w nauce.

_________

**Czy wiesz, że wszystkie biblioteki (publiczne, szkolne, pedagogiczne, akademickie czy społeczne) mogą przyłączyć się do projektu „Wypożycz MegaMatmę w bibliotece”? ** To serwis internetowy do nauki online, dostosowany do podstawy programowej. To ciekawe zadania z precyzyjnymi wyjaśnieniami. To także wsparcie doświadczonych matematyków online.

Jeśli się przyłączysz, będziesz mógł bez problemu dodać jeszcze poniższe powody:

7 / bo nie wszystkich stać na korepetycje, a w bibliotece mogą dostać bezpłatną pomoc.

8 / bo wystarczą 4 złote, żeby 1 uczeń mógł przez miesiąc uczyć się matematyki po lekcjach (nie tylko w bibliotece, ale też u siebie w domu)

9 / bo polubią Cię też… nauczyciele! Prawdopodobnie regularnie współpracujesz z nauczycielami języka polskiego czy nauczania początkowego. Może warto skontaktować się z nauczycielami matematyki i podpowiedzieć im, żeby przysłali dzieciaki na ”bezpłatne lekcje dodatkowe online” w bibliotece?

10 / bo możesz wspierać uczących się matematyki, nawet jeśli (delikatnie mówiąc) nie przyjaźnisz się z liczbami

Nauka w megamatma.pl odbywa się online, Twoja rola polega wyłącznie na tym, że by „wypożyczyć” uczniom kody. ** **

JAK TO DOKŁADNIE DZIAŁA?

**Zamawiasz co najmniej jeden pakiet kodów dostępu do portalu megamatma.pl. ** Możesz wybrać jeden z trzech pakietów: 50, 150 i 250 kodów dostępu. Jeden kod dostępu to miesiąc nauki dla jednego użytkownika (i maksymalnie 4 złote).

Oprócz zamówionych pakietu kodów, które możesz wypożyczać użytkownikom do domu, jak książki, otrzymujesz dodatkowo bezpłatny dostęp do serwisu megamatma.pl na wszystkie komputery w bibliotece aż do końca czerwca 2017 roku.

Użytkownicy uczą się matematyki w domu albo w bibliotece (mogą wtedy uczyć się wspólnie z kolegami). Rozwiązują ciekawe zadania i otrzymują pomoc matematyka online. Dzieciaki lepiej radzą sobie z matematyką, a biblioteka staje się miejscem wszechstronnej edukacji.

JAK SIĘ PRZYŁĄCZYĆ?

Wystarczy wypełnić prosty formularz (do pobrania poniżej) i przesłać jego skan na adres: biblioteki@megamatma.pl. Po opłaceniu zamówienia i podpisaniu odpowiednich umów (o współpracy, licencyjnej i załącznika), biblioteka otrzymuje kody dostępu oraz bezpłatny dostęp do serwisu MegaMatma.pl na wszystkich komputerach w bibliotece.

**DO POBRANIA: ** formularz zamówienia (pdf, do pobrania poniżej)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: www.megamatma.pl/mm/wypozycz

**KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIEŃ: ** Dorota Gawrońska-Popa

604.253.308

d.gawronska.popa@megawiedza.pl ** **