• Artykuł
  • Publikacja: 20.04.2022
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
Wyszukuj informacje jak specjalista

Kwietniowy miesiąc tematyczny poświęciliśmy wyszukiwaniu informacji w sieci. Zapraszamy na dwa webinaria.


Research personalny - informacja o ludziach w Sieci

21 kwietnia 2022, w godz. 11:00-12:00 zapraszamy na kolejne webinarium w ramach miesięcy tematycznych na labib.pl

O webinarium:
Co o Tobie wie Internet? Jaki to ma wpływ na Twoją karierę zawodową, postrzeganie społeczne i przyszłość Twoich dzieci? Jeśli chcesz poznać źródła informacji personalnej i sposoby oraz tricki na efektywne badanie Sieci pod katem danych dotyczących ludzi - spotkaj się z nami na webinarium.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając na link:
https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-research-personalny-informacja-o-ludziach-w-sieci/register

Prowadzący:
Marcin Karwowski - dyplomowany infobroker, coach i trener, naukowiec informatolog, dyrektor biblioteki publicznej; doktor nauk humanistycznych w zakresie informatologii. Specjalizuje się w optymalizowaniu pracy instytucji i firm poprzez: udoskonalanie komunikacji, wdrażanie nowych mechanizmów zarządzania, szkolenia z zakresu kompetencji menedżerskich, cyfrowych, trenerskich i miękkich. Fan nieoczywistych rozwiązań i niesztampowych działań.

Wyszukiwanie informacji pełnotekstowych

25 kwietnia o godz. 11.00 zapraszamy na webinarium o specjalistycznym wyszukiwaniu informacji w internecie.

O webinarium:
Jeśli poszukujesz informacji, literatury na konkretny temat a zbiory Twojej biblioteki są niewystarczające, to webinarium jest dla Ciebie. Dowiesz się gdzie można wyszukać i jak udostępnić czytelnikowi materiały w pełnym tekście. Poznasz platformy internetowe, udostępniające pełne teksty artykułów publikowanych w polskich czasopismach naukowych i pełne teksty wybranych książek naukowych wraz z ich metadanymi. Zaprezentowane zostaną różne aspekty wyszukiwania treści naukowych oraz edukacyjnych w bazach pełnotekstowych, repozytoriach dostępnych za darmo.

Udział w webinarium jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja: https://frsi.clickmeeting.com/labib-pl-wyszukiwanie-informacji-pelnotekstowych/register

Prowadząca:
Aleksandra Kopczyńska - Absolwentka historii, bibliotekoznawstwa, pedagogiki i archiwistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, oraz studiów podyplomowych – Broker informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim, Diagnoza i terapia pedagogiczna w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie. Trenerka i biblioterapeutka. Prowadząca kreatywne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych wykorzystując nowe technologie w służbie książki. Szkoląca bibliotekarzy i nauczycieli z zakresu nowych technologii, kreatywności, promocji czytelnictwa. Działająca na rzecz rozwoju społecznego.


Projekt “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Wyszukuj informacje jak specjalista