• Artykuł
  • Publikacja: 11.03.2024
  • Edycja: 11.03.2024
  • 0 
Przyjęcie z Barbie w bibliotece w Krosnowicach

9 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lalki Barbie. Właśnie wtedy w 1959 roku na targach zabawek (American International Toy Fair) w Nowym Jorku pojawił się jej prototyp. W związku z tym w sobotę 9 marca w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach zorganizowano przyjęcie z tej okazji.

 

Bibliotekarka Małgosia wszystko zaplanowała ze szczegółami. Na przyjęciu pojawiło się dziewięć dziewczynek. Na początek każda z nich wykonała dla siebie koronę, bo każda kocha być księżniczką.

Bawiono się kreatywnie, przy wykorzystaniu zasobów biblioteki.

 

Sporo radości było podczas tańca Baby Shark. Cóż to takiego? Jest to piosenka, która ma formę rymowanki na temat rodziny rekinów, z powtarzaną frazą „doo doo doo doo doo doo”. Autor „Baby Shark” jest nieznany, sam utwór należy prawdopodobnie do domeny publicznej lub został osierocony. Piosenka spotykana była w latach 70.

 

Jak to na imprezie, nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Goście otrzymali do dekoracji gofry. Były pyszne, bo wykonane własnoręcznie. Wielkie emocje zapanowały podczas sesji zdjęciowej, bo pojawiła się fotobudka wykonana przez bibliotekarkę specjalnie na tę okazję. Fotobudka jest dostępna w bibliotece w każdy poniedziałek i wtorek od godziny 10.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy!!!

 

Działanie realizowane w ramach projektu „Mała książka – Wielki człowiek”.
Operatorem programu jest Instytut Książki.
Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich jest jego beneficjentem.