• Artykuł
  • Publikacja: 06.10.2022
  • Edycja: 30.11.-0001
  • 0 
WEBINARIUM - Kodowanie offline – gry i zabawy wprowadzające dzieci w świat programowania

Dzieci można wprowadzić w świat kodowania za pomocą różnorodnych gier i zabaw usprawniających logiczne myślenie, analizowanie i poszukiwanie rozwiązań.

Podczas webinarium:

  • Porozmawiamy o tym, w jaki sposób można rozpocząć zajęcia z kodowania z dziećmi. 
  • Poznamy podstawowe pojęcia związane z programowaniem oraz sposoby na wprowadzenie elementów kodowania do dziecięcych zabaw. 


Ekspertka: Katarzyna Golik, od 10 lat prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.W ramach Dziecięcej Akademii Kodowania prowadziła zajęcia z robotyki i programowania wg autorskich scenariuszy zajęć. W swojej pracy wykorzystuje m.in. klocki LEGO, które uwielbia. Entuzjastka innowacyjnych metod nauczania. Na co dzień pracuje w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, gdzie jest koordynatorką strefy SOWA, prowadzi także zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii dla dzieci.

Webinarium poprowadzi Monika Schmeichel-Zarzeczna z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Link do Rejestracji: https://fundacjafrsi.clickmeeting.com/kodowanie-offline-gry-i-zabawy-wprowadzajace-dzieci-w-swiat-programowania/register

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z "Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego".

Zapraszamy!

***

Webinarium odbywa się w ramach cyklu edukacyjnego będącego częścią projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”.Projekt realizowany jest przez międzynarodową organizację humanitarną Save the Children International oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej informacji o projekcie znajduje się na tej stronie: https://bibliotekidlaukrainy.org.pl/biblioteka-dla-wszystkich/

WEBINARIUM - Kodowanie offline – gry i zabawy wprowadzające dzieci w świat programowania